hu / en

10. SVOC nemzetközi konferencia HUN-REN KRTK Világgazdasági Intézet szervezésében Tovább olvasom

Tovább olvasom

Kovai Cecília és szerzőtársai cikke megjelent az International Journal of Sociology folyóiratban Tovább olvasom

Tovább olvasom

Új blogbejegyzésünkben Boza István a magas keresetűek fokozódó elkülönülését vizsgálja a munkahelyeken Tovább olvasom

Tovább olvasom

Megjelent Bareith Tibor, Fertő Imre és Podruzsik Szilárd új folyóiratcikke Tovább olvasom

Tovább olvasom

Szőke Alexandra, Kovai Cecília és Geambasu Réka cikke megjelent a Dialectical Anthropology szakfolyóiratban Tovább olvasom

Tovább olvasom

Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció Tovább olvasom

Éltető Andrea cikke a Külgazdaságban Tovább olvasom

Központilag vezérelt újraiparosítás és az átalakuló gazdasági térszerkezet Magyarországon  – Eredmények, kérdőjelek, következmények

 

 Központilag vezérelt újraiparosítás és az átalakuló gazdasági térszerkezet a 2015 utáni Magyarországon 

Eredmények, kérdőjelek, következmények.

 

Vitaülés az MTA X. Osztály Társadalomföldrajzi Bizottság Gazdaságföldrajzi Albizottsága, a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Regionális Kutatások Intézete Békéscsabai Csoportja, az SZTE Földrajz- és Földtudományi Intézet Társadalomföldrajz Tanszéke, valamint a SZAB Földtudományi Munkabizottság Föld- és Környezettudományi Szakbizottsága szervezésében.

Időpont: 2024. november 8. péntek 10.00-12:00

Helyszín: SZTE Ady téri épület, FFI-01 tanterme (Szeged, Egyetem utca 2. I. emelet, AD-1453-3 kódszámú terem) és online  (hibrid formában).

A részvétel nyitott, de előzetes regisztrációhoz kötött; szervezési ügyekben a kapcsolattartó: Nagy Gábor (tudományos főmunkatárs, KRTK RKI ATO Békéscsaba) nagy.gabor@krtk.hun-ren.hu

Program:

Az ülés felkért vitaindítói (egyenként 8-10 perc erejéig):

  • Versengő iparfejlesztési stratégiák? A helyi és a központi állam változó viszonyrendszere Tatabányán (Nagy Erika, tudományos főmunkatárs, RKI ATO Békéscsaba)
  • A gazdaságfejlesztés elmúlt másfél évtizedének települési, társadalmi és környezeti hatásai Kecskeméten (Kanalas Imre, geográfus, PhD., Városfejlesztő Kft., Kecskemét, Stratégiai- és városfejlesztési vezető)
  • Elektromobilitásra alapozott növekedési pólus Kelet-Magyarországon? Kérdőjelek Debrecen iparosítása kapcsán (Molnár Ernő egyetemi docens, DE Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék)
  • Mi a fejlődés? Helyi diskurzusok az iparosításról Szegeden. (Nagy Gyula, egyetemi adjunktus, SZTE Társadalomföldrajz Tanszék)


A felvezető előadásokat követően vita az elmúlt évtized iparosításának ágazati, lokális társadalomra gyakorolt, térszerkezeti és környezeti hatásairól.

Az ülés moderátora: Boros Lajos (egyetemi docens, SZTE Társadalomföldrajz Tanszék) a Gazdaságföldrajzi Albizottság elnöke.